Статистика не показує справжньої кількості інфікованих

04 червня 2020 00:40:35    

 Цифри захворюваності в нас нижчі за справжню кількість інфікованих. Дані відрізняються у 810 разів. Справа не у фальсифікації, а в повільному виявленні хворих, каже голова робочої групи із наслідків поширення коронавірусу в Україні при Національній академії наук Сергій Комісаренко, 76 років.

Багато людей переносять інфекцію без симптомів і це ускладнює діагностику. Для точнішого виявлення хвороби необхідні чутливіші тести й правильне їх застосування, додає Комісаренко:

 У статистику потрапляють люди із середнім і тяжким перебігом коронавірусу. Насправді заражених мільйони. Їхня кількість змінюватиметься, коли почнуть виявляти тих, хто переніс інфекцію на ногах.

У Європі для приватних і державних лікарень діє єдина база хворих на коронавірус. У нас немає закону, що дозволяв би розкривати інформацію про стан пацієнта. Над врегулюванням цієї ситуації держава працює останній місяць.

 Здоров'я пацієнта його особиста справа, а не держави. За таким принципом працювали приватні лікарні, говорить столичний пульмонолог Вікторія Малишко, 45 років. Та зараз статистика Міністерства охорони здоров'я почала включати не тільки державні медзаклади, а й приватні клініки. Нинішні цифри вищі не через зростання кількості хворих, а внаслідок збільшення кола даних.

Останнього тижня в Україні в середньому тестують 12 людей на 100 тисяч населення.

Читати далі »

Коронавірус Live

Коронавірус »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS